Podwyższenie Krzyża Świętego

Święto podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone corocznie14 września, jest okazją do uczczenia znaku męki i zwycięstwa Chrystusa. Fragment Ewangelii na ten dzień przypomina nam, że krzyż jest dla każdego z nas narzędziem zbawienia. W naszej parafii, po wieczornej Mszy Świętej,  uczestniczyliśmy w specjalnym nabożeństwie, w czasie którego rozważaliśmy znaczenie Krzyża Jezusa dla zbawienia każdego człowieka i całej ludzkości.

Po nabożeństwie odbyło się poświęcenie krzyża procesyjnego, który w ostatnim czasie został odnowiony oraz jego adoracja. Wierni, podobnie jak czynimy to w Wielki Piątek,  ucałowali krzyż. Następnie zostało odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Krzyż procesyjny był niesiony do kolejnych stacji przez ludzi tworzących ze sobą rodziny lub wspólnoty. Pamiętajmy, że w dźwiganiu naszych codziennych krzyży nigdy nie jesteśmy osamotnieni. Mamy obok siebie bliskich ludzi, którzy są gotowi nam pomóc, ale nade wszystko, w każdej chwili życia, w radości i w smutku, mamy przy sobie Jezusa. Z Nim jesteśmy w stanie pokonać każdą Golgotę.

Ks. Kan. Waldemar Sawicki Proboszcz w Lipsku