Oddajmy cześć Matce Bożej Różańcowej

6 października 2018 r., w wigilię Święta Matki Bożej Różańcowej zapraszam wszystkich czcicieli Maryi na wspólną modlitwę różańcową. Mamy w pamięci wydarzenie sprzed roku, kiedy to Różaniec do granic zgromadził tak wielu, zarówno mieszkańców parafii, jak i przybyłych gości.

W tym roku chcemy wraz z Maryją wyruszyć trasą procesji Bożego Ciała. Spotykamy się w sobotę na Mszy Świętej o godz. 18.00, a następnie odmówimy różaniec w drodze, modląc się w intencji Kościoła, parafii, o nawrócenia i wzrost pobożności, w intencjach ukrytych głęboko w naszych sercach, a jednak dobrze znanych Najlepszej Matce.

Zabierzmy ze sobą różańce i lampiony, aby nie tylko rozświetliły nam drogę, lecz również stały się znakiem, drogowskazem dla tych, którzy szukają Boga.
Polecam Was wszystkich opiece Matki Bożej Bazylianki i proszę o jak najliczniejszy udział w tym wydarzeniu.
Ks. kan. Waldemar Sawicki Proboszcz w Lipsku