OAZA DOROSŁYCH RUCHU ŚWIATŁO - ŻYCIE

JUŻ 24 WRZEŚNIA 2019 r. ok g. 19.00 I spotkanie

OAZA DOROSŁYCH RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE

Znajdziesz nas LIPSK- PARAFIA P.W. MATKI BOŻEJ ANIELSKIEJ
w sali Domu Katolickiego w 2 i 4 wtorek miesiaca po wieczornej Mszy św. więc ok 19.00).

Może jesteś tym, który patrzy na Kościół tylko z zewnątrz i widzi Jego szare witraże. Zapraszamy Ciebie, abyś zrobił jeden krok i wszedł do środka, aby ujrzeć piękno Kościoła. Tam wewnątrz, jak witraże mienią się kolorami, tak wchodząc w głąb wspólnoty Kościoła odkryjesz Jego piękno, bogactwo Mszy Świętej, różnorodność wspólnot, odkryjesz Życie.

• Wspólnota Oazy Dorosłych Ruchu Światło – Życie skupia małżeństwa, jednego z małżonków, osoby żyjące indywidualnie.
  • Naszym miejscem spotkań jest sala Domu Katolickiego w 2 i 4 wtorek miesiaca po wieczornej Mszy św. więc ok 19.00).
  • Formuła Światło – Życie mówi nam, że nie może być takiego życie, które nie byłoby poddane Światłu i światła, które nie byłoby życiem.
  • Światłem dla naszego życia jest rozum, sumienie, Słowo Boże, osoba Jezusa Chrystusa, Kościół.
  • Droga każdego z nas prowadzi od przyjęcia Jezusa jako Pana i Zbawiciela (ewangelizacja) poprzez formację do diakonii (służba).
  • Członkowie Ruchu Światło-Życie funkcjonują według zasad jakimi są Drogowskazy Nowego Człowieka (10 kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej tj. Jezus Chrystus, Niepokalana, Duch Święty, Kościół, Słowo Boże, Modlitwa, Liturgia, Świadectwo, Nowa Kultura, Agape).
  • Osoby, które są w małżeństwie i są w Oazie Dorosłych starają się obok Drogowskazów Nowego Człowieka stosować w swoim życiu dialog małżeński, systematyczną pracę nad sobą, małżeństwem, rodziną, formować się w małej grupie oraz uczestniczyć w rekolekcjach oazowych (mogą to być rekolekcje : 15 dni lub 5 dni)

KONTAKT:

LIPSK- PARAFIA P.W. MATKI BOŻEJ ANIELSKIEJ
Dom Katolicki w Lipsku tel.501511655

Więcej informacji znajdziesz na stronach:
damaszek.anielasalawa.suwalki.pl
Zapytaj o taką wspólnotę w swojej parafii. Na to spotkanie zapraszamy także młodzież i dzieci.