Ułatwienia dostępu

Matka Boża Bazylianka
SANKTUARIUM MARYJNE

Powitanie nowego Proboszcza, Ks. Waldemara Sawickiego

Niedziela Msza święta 20 sierpnia 2017 roku, zgromadziła wielu lipskich Parafian pragnących powitać nowego Proboszcza, Ks. Waldemara Sawickiego, który 21 lat temu pracował w naszej parafii jako Wikariusz. Zgodnie z dekretem Biskupa ełckiego, Ks. Waldemar zastąpił odchodzącego na emeryturę Ks. Jerzego Lubaka.

Liturgiczne wprowadzenie nowo mianowanego Proboszcza odbyło się w obecności Biskupa pomocniczego ełckiego Romualda Kamińskiego i zaproszonych księży, a uroczystą Mszę świętą uświetnił swoim śpiewem chór parafialny i schola. Nowego Proboszcza powitali przedstawiciele Rady Parafialnej, wspólnot działających przy Parafii, dzieci i młodzież, członkowie Rady Miejskiej w Lipsku oraz Burmistrz Lipska.

Życzymy Ks. Proboszczowi obfitych owoców duszpasterzowania w parafii lipskiej.

(autorzy: Alina Saczek, Barbara Tarasewicz, Wiesław Bochonko)

Parafia Matki Bożej Anielskiej w Lipsku

Search