Ułatwienia dostępu

Matka Boża Bazylianka
SANKTUARIUM MARYJNE

Bóg jest dla wszystkich

„Bóg jest dla wszystkich” - pod takim hasłem 6 stycznia 2018 r., już po raz dziesiąty, wyruszył w 664 miejscowościach w Polsce i 16 poza jej granicami Orszak Trzech Króli. Tegoroczne hasło mówi nam, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu i czeka na wszystkich. Święto Objawienia Pańskiego ma także przypominać, że Bóg chce nas zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły nas daleko od Niego - zawsze jest czas, aby Go odnaleźć, wejść na drogę do Niego.

W naszej parafii Orszak Trzech Króli wędrował po raz pierwszy. W jego organizację, oprócz Parafii Lipsk, włączyła się Parafia Rygałówka, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Lipsku i w Rygałówce, Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku, Odnowa w Duchu Świętym z Lipska. Wyruszyliśmy spod kościoła po Mszy Świętej o godz. 12.00. Zatrzymaliśmy się aby wysłuchać kolęd Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Lipska, obejrzeć scenę zwiastowania przygotowaną przez Gimnazjum w Lipsku, a także jasełka przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Rygałówce. Uczestnicy Orszaku zostali obdarowani symbolicznymi koronami i śpiewnikami, które mogliśmy od razu wykorzystać śpiewając kolędy na chwałę Nowonarodzonego Jezusa. Na wszystkich czekał również poczęstunek.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy dołączając do Orszaku dali świadectwo swojej wiary i miłości do Boga. Kolejny raz udowodniliście, że potrafimy się zjednoczyć wokół Jezusa, wspólnie Go wielbić i dzielić się radością. Bóg zapłać!
Dziękuję Policji, Straży Granicznej, Ochotniczej Straży Pożarnej i wszystkim, którzy pomogli w organizacji Orszaku.

Ks. Waldemar Sawicki Proboszcz w Lipsku

 

 

Parafia Matki Bożej Anielskiej w Lipsku

Search