Ułatwienia dostępu

Matka Boża Bazylianka
SANKTUARIUM MARYJNE

Nabożeństwo z procesją różańcową

Przez cały październik w Kościele katolickim odprawiamy nabożeństwa różańcowe. Różaniec to adorowanie Chrystusa razem z Maryją. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 października 2018 r. przeżyliśmy nabożeństwo różańcowe w drodze. Po wieczornej Mszy Świętej przeszliśmy trasą procesji Bożego Ciała, aby modlić się w intencji Kościoła, parafii, o pokój na świecie, o nawrócenia i wzrost pobożności. Każdy z nas ma o co prosić i ma za co dziękować. Zabraliśmy te intencje w naszych sercach z wiarą, że Maryja będzie orędować za nami przed Panem Bogiem.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy z modlitwą na ustach oraz różańcami i lampionami w dłoniach przeszli przez ciche o tej porze ulice Lipska. Pan Bóg pobłogosławił ten wieczór piękną pogodą, rozgwieżdżonym niebem- dzięki temu nasza procesja była jeszcze piękniejsza. Dziękuję także tym, którzy nie mogąc iść, modlili się w swoich domach. Niech dla każdego z Was Maryja pozostaje ciągle duchową Matką, Przewodniczką i Pośredniczką.

Ks. Kan. Waldemar Sawicki Proboszcz w Lipsku

Parafia Matki Bożej Anielskiej w Lipsku

Search