Ułatwienia dostępu

Matka Boża Bazylianka
SANKTUARIUM MARYJNE

WIELKI POST 2021 ROK

W czasie tegorocznego Wielkiego Postu naszą modlitwą, postem i jałmużną możemy towarzyszyć dzieciom z parafii pw. Św. Jana Pawła II w SUNYA – prowincja Morogoro w Tanzanii i wesprzeć ks. Arkadiusza Dardzińskiego, pracującego tam misjonarza pochodzącego z naszej Diecezji.

Ze względu na pandemię koronawirusa misje jeszcze bardziej potrzebują duchowego wsparcia – stąd:

MODLITWA dzieci za dzieci AFRYKI, by objąć swoją modlitwą na Nabożeństwie Drogi Krzyżowej rówieśników, którzy „walczą” o przeżycie każdego dnia;

POST o chlebie i wodzie – wybieramy jeden lub więcej dni w Wielkim Poście by poprzez to nasze umartwienie wielkopostne łączyć się z głodującymi i cierpiącymi dziećmi Afryki;

JAŁMUŻNA przeznaczona na remont szkoły w Sunya w Tanzanii – zaoszczędzone pieniądze, których nie wydaliśmy w dniu postu o chlebie i wodzie na własne pożywienie, możemy złożyć do skarbony wielkopostnej.

Zebrana kwota będzie pomocą w wyremontowaniu szkoły w SUNYA.

Zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy Misjonarzowi i Dzieciom z Afryki.

Parafia Matki Bożej Anielskiej w Lipsku

Search