Ułatwienia dostępu

Matka Boża Bazylianka
SANKTUARIUM MARYJNE

Diecezjalne Dożynki w Białej Piskiej - 04.09.2021 r.

Po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych i zebraniu plonów, a głównie plonu zbóż, nadchodzi czas na świętowanie i uroczyste dziękczynienie Bogu za dary ziemi i owoce ciężkiej pracy rąk rolnika. Tradycyjnie Dożynki są największym w roku świętem gospodarskim rolników, ogrodników, sadowników i pszczelarzy, będącym ukoronowaniem ich całorocznego trudu.

Diecezjalne Dożynki, pod hasłem „Zgromadzeni z Maryją dziękujemy Bogu za Eucharystię i plony” i pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego, w tym roku odbyły się w Parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Białej Piskiej. A za rok odbędą się w naszej Parafii. Burmistrz Lipska i Proboszcz w Lipsku zaprosili na Dożynki całą Diecezję, a przedstawiciele Parafii otrzymali symbole dożynek- figurę Niepokalanej i różaniec.
Modlitwą zaczynamy przygotowania do Dożynek za rok.

Ks. Kan. Waldemar Sawicki
Proboszcz w Lipsku

Parafia Matki Bożej Anielskiej w Lipsku

Search