Ułatwienia dostępu

Matka Boża Bazylianka
SANKTUARIUM MARYJNE

List z misji

Szczęść Boże.
Bardzo dziękuję za wszelkie intencje Mszy św. Mocno mnie one wspomagają. Zarówno materialnie jak i duchowo, gdy łączę się modlitwą z wami.

Z wielką radością informuję o skończeniu prac w centrum młodzieży. Jest to hala sportowa, która służy też spotkaniom i konferencjom. Wielkie dzięki dla bp J. Mazura, który zapoczątkował swym wsparciem pracę. Za 2 tygodnie będziemy organizować turniej siatkarski.

Młodzi garną się do misji. W zeszłym miesiącu utworzyła się grupa młodych uzależnionych oraz z innymi problemami. Mają na misji swój dom spotkań, taki buszowy oraz tygodniowe spotkania ze mną. Do swego domu spotkań przynieśli figurę Matki Bożej przed którą co wieczór się modlą. W dzień znajdują sobie zajęcie na terenie misji i co ważne zbytnio nie przeszkadzają, lecz pomagają.

Na początku roku zawiązała się grupa dorosłych wraz z katechistami by chodzić po wspólnotach. Grupa daje proste katechezy z apologetyki wiary. Ludziom to się podoba, choć niestety, nie wszystkim. Cóż, mamy tu dużo sekt, które mieszają w głowach.

Grudzień zapowiada się pracowicie. Przyjedzie grupa rekolekcyjna z diecezji i będą dawać konferencje przez tydzień. Potem mamy odpust parafialny na który przyjedzie miejscowy biskup. Będzie on celebrował rocznicę swych święceń.

Jeszcze raz dziękuję za wszelkie wsparcie. Pamiętam w modlitwie. Z Bogiem.
Ks. Paweł Zajko PNG

Parafia Matki Bożej Anielskiej w Lipsku

Search