Ułatwienia dostępu

Matka Boża Bazylianka
SANKTUARIUM MARYJNE

SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM

6 grudnia przypada wspomnienie św. Mikołaja - biskupa Myry (teren dzisiejszej Turcji). Żyjący w III wieku biskup, znany był ze swej hojności i anonimowego obdarowywania prezentami. Z racji jego liturgicznego wspomnienia, dzisiaj tj. 10.12.2017 r., po Mszy Świętej o godz. 12.00, przybył do naszej świątyni prawdziwy św. Mikołaj, ubrany w czerwony ornat, z mitrą na głowie, a w ręku, zamiast pastorału, miał wór pełen słodkości! W spotkaniu z nim uczestniczyła ponad setka dzieci i kilkudziesięciu gimnazjalistów.

Św. Mikołaj rozpoczął spotkanie od rozmowy z dziećmi i młodzieżą uczestniczącymi w roratach. Pytał je, jak mają na imię, czy należą do scholi, do ministrantów, czy nadal będą chodzić na roraty. Dzieciaki chętnie odpowiadały na pytania niezwykłego gościa. Św. Mikołaj prowadził ciekawy dialog i przypominał, że pomagać drugiemu człowiekowi to wielka radość i naśladowanie samego Boga. Zachęcał także do aktywnego uczestnictwa we Mszach Świętych, bo to sprawia radość Panu Bogu.

Dziękujemy św. Mikołajowi za odwiedzenie naszego kościoła. Wniósł w naszą wspólnotę wiele uśmiechu i radości. Wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych zachęcam do dzielenia się tą radością. Niech świeci jak adwentowy lampion prowadzący nas na roraty i rozjaśnia nam wszystkim drogę do Boga.

ks. Waldemar Sawicki Proboszcz w Lipsku

Parafia Matki Bożej Anielskiej w Lipsku

Search